Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
Slide thumbnail
Kosmetyki z ozonem. Dlaczego warto je stosować?

Kosmetyki z ozonem. Dlaczego warto je stosować?

Ozonoterapia staje się coraz popularniejsza. Od lat stosuje się ją w medycynie i kosmetologii - badania kliniczne wykazały, że stosowanie ozonu przy zachowaniu odpowiedniego stężenia, przynosi realne korzyści dla organizmu. Niemniej, nie brakuje osób sceptycznie nastawionych do tej metody kuracji. Dlaczego zatem warto stosować kosmetyki z ozonem?

Ozonowe mity - co jest prawdą?

Wokół leczenia ozonem narosło wiele mitów - jednym z najczęściej spotykanych jest opinia jakoby O3 było szkodliwe dla organizmu człowieka, niezależnie od stężenia i długości kuracji. Rzeczywistość wygląda zgoła odmiennie. W medycynie stosuje się ozon w stężeniu od 1 do 100 µg/ml w zależności od sposobu podawania i jednostki chorobowej. W formie dużej autohemoterapii aktywuje przeciwutleniacze komórkowe i systemy zmiataczy wolnych rodników tlenowych. W niskich stężeniach aktywuje układ immunologiczny.

Co więcej, najnowsze badania kliniczne potwierdzają, że terapia ozonowa pomaga w leczeniu rozmaitych chorób na czele ze schorzeniami skóry i nowotworami. Nic dziwnego, że ozon coraz częściej stosowany jest zarówno w medycynie, jak i kosmetologii.

Przepis na piękną skórę

Ostatnio na rynku coraz popularniejsze stają się kosmetyki, w których jednym z głównych składników jest ozon. Nic dziwnego, bowiem O3 wspomaga, przywraca i utrzymuje zdrowie skóry. Ponadto normalizuje jej naturalne funkcje. Warto dodać, że kosmetyki z ozonem bogate są w kwasy tłuszczowe niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W kosmetykach z ozonem, O3 występuje w postaci ozonków, które powstają w kontakcie z olejem w procesie ich ozonowania. Warto zaznaczyć, że ozonowany olej pozostaje stabilny przez okres 2 lat w temperaturze pokojowej.

Dlaczego warto stosować kosmetyki z ozonem?

"Regeneracja skóry - już od pierwszego nałożenia" - brzmi jak niezła reklama, lecz fakty naukowe mówią same za siebie. Tuż po nałożeniu preparatu zawierającego ozon, pod wpływem temperatury ciała i płynów fizjologicznych, uwalnia się O3. W bardzo krótkim czasie dochodzi do zintensyfikowania procesów energetycznych, aktywacji systemu obrony antyoksydacyjnej i neutralizacji wolnych rodników. A to jeszcze nie wszystko!

W tym samym czasie ma miejsce stymulacja syntezy białek i wzrostu objętości cieczy tkankowej, co oznacza, że skóra ma dużo większą tendencję do zatrzymywania wody. Mówiąc prościej, wspomniane procesy pozytywnie wpływają na elastyczność i nawilżenie skóry, jak również wygładzenie zmarszczek. Poza tym ozonowany olej zawarty w kosmetykach działa dezynfekująco i stymulująco, dzięki czemu jest w stanie szybciej zregenerować uszkodzony naskórek.

W konsekwencji preparaty te świetnie sprawdzą się zarówno w czasie gojenia się ran, jak i pielęgnacji skóry podrażnionej. Poza tym można stosować je przy trądziku, łuszczycy, celulicie, oparzeniach, w czasie infekcji beztlenowych i infekcji opryszczkowych, jak również podczas chorób grzybiczych.

Jak doskonale widać, kosmetyki z ozonem mają bardzo szerokie spektrum działania. Dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej warto skonsultować się ze specjalistą (najlepiej dermatologiem), który dopasuje idealne rozwiązanie do potrzeb zainteresowanej osoby.

Jakie kosmetyki z ozonem wybrać?

Warto zauważyć, że na rynku nie brakuje rozmaitych producentów powołujących się na dobroczynne działanie ozonu, jednak tylko nieliczni potwierdzają klinicznie działanie swoich produktów. Wśród nich jest firma Metrum Cryoflex. Warto zauważyć, że producent ten bardzo dokładnie określa stężenie ozonu w swoich kosmetykach (O3 Zone) poprzez badanie metodą rezonansu magnetycznego, co gwarantuje skuteczne działanie kosmetyków.

Kosmetyki z ozonem - dla kogo?

Podsumowując, kosmetyki z ozonem mają bardzo szerokie zastosowanie, dzięki czemu idealnie nadają się dla osób ze skórą suchą, trądzikową i problematyczną. Mamy nadzieję, że i tym razem poszerzyliśmy Waszą wiedzę. Serdecznie zapraszamy do lektury pozostałych artykułów z serii Akademia Ozonowa.