Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
Slide thumbnail
Zabezpiecz skórę przed smogiem

Zabezpiecz skórę przed smogiem

Według Światowej Organizacji Zdrowia 33 z 50 miast w Unii Europejskiej o największym stężeniu pyłu PM2,5 znajduje się w Polsce.

W ostatnich miesiącach wiele uwagi poświęca się zanieczyszczeniu powietrza, szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich.

Temat smogu dotyczy także naszej cery - każdego dnia, wychodząc z domu, jesteśmy narażone na negatywny wpływ tlenku węgla, tlenku azotu, metali ciężkich, które zatykają pory i uniemożliwiają skórze właściwe oddychanie. Cera staje się szara, zmęczona i "podduszona" a to prosta droga do szybszego jej starzenia.

Właściwe zabezpieczenie pozwoli zapobiec niszczącemu wpływowi zanieczyszczonego powietrza, a tym samym spowolnić procesy starzenia i wiotczenia skóry twarzy.

Ozon, który dla Ziemi jest tarczą przeciw promieniowaniu ultrafioletowemu, chroni w ten sam sposób naszą skórę a dodatkowo zabezpiecza ją przed wnikaniem szkodliwych substancji z powietrza.

Receptura kosmetyków O3ZONE bazuje na ozonowanej oliwie, która pomaga zachować skórze jej aktywne i bierne funkcje barierowe (ochrona przed zimnem, ciepłem, wnikaniem drobnoustrojów, ochrona przed czynnikami chemicznymi, wchłanianie lipidów i witamin, wytwarzanie melaniny etc.). W kontakcie ze skórą ozonki zawarte w oliwie uwalniają tlen singletowy, który efektywnie dotlenia komórki skóry oraz poprawia miejscowo mikrokrążenie. Działanie to w znacznym stopniu wspomaga tworzenie silnej bariery ochronnej, skutecznie zabezpieczającej cerę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.

Kremy O3ZONE doskonale się wchłaniają, nie pozostawiając na skórze tłustego filmu. Nałożone rano stanowią idealną bazę pod makijaż, chroniąc jednocześnie naszą cerę przed smogiem.