Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
OZONOSEPT

Czym są preparaty Ozonosept?

Seria Ozonosept jest przeznaczona do stosowania zewnętrznego na powierzchnię skóry. W skład serii wchodzi Oliwa Ozonowana i Maść Ozonowa. Oliwa i Maść Ozonosept są produktami całkowicie naturalnymi, nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników ani substancji zapachowych.

Skład preparatów Ozonosept (oliwa, maść):

Preparaty powstają w wyniku ozonowania oleju z oliwek (skład wg INCI olive oil, ozonide). Ozon zawarty w oliwie i maści utrzymywany jest w postaci stabilnych związków – ozonków.

Ilość ozonu w oliwie po ozonowaniu wynosi do 50%

Wraz ze wzrostem czasu ozonowania, w ozonowanych olejach następuje stopniowy spadek liczby podwójnych wiązań i pojawienie się 1.2.4-trioksanu (ozonku) jako głównego związku odpowiedzialnego za antybakteryjne właściwości olejów.

Ozonki to związki, które nie ulatniają się z oliwy/maści. W kontakcie ze skórą, ozonki uwalniają tlen singletowy (atomowy), który efektywnie zwalcza infekcje. Ozonki wykazują działanie antybakteryjnie, przeciwgrzybicze oraz inaktywujące wirusy. Tlen uwolniony z ozonków wchłania się przez skórę, poprawia miejscowo mikrokrążenie, zmniejszając stany zapalne i zastój płynów.

Produkty Ozonosept mogą mieć zastosowanie

 • w zapobieganiu wtórnych infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych w obrębie skóry (np. trądzik, opryszczka, otarcia naskórka)
 • wspomagające w gojeniu się ran
 • w zapobieganiu i pielęgnacji w powstawaniu odleżyn (w pierwszej fazie - zaczerwienienie i obrzęk skóry)
 • w profilaktyce stopy cukrzycowej
 • w profilaktyce nadkażeń wtórnych zmian oparzeniowych I i II stopnia (słonecznych, chemicznych, termicznych)
 • w masażu antycellulitowym i drenażu limfatycznym
 • zapobiegawczo i/lub wspomagająco podczas leczenia grzybicy skóry i paznokci

Jak stosować Ozonosept?

 • niewielką ilość oliwy lub maści nanieść i rozprowadzić na powierzchni skóry dotkniętej zmianą
 • czynność można powtarzać 2 razy na dobę
 • stosować tak długo jak jest to konieczne
 • w przypadkach zmian trądzikowych czy opryszczki preparaty aplikować punktowo na zmienione miejsce
 • oliwę ozonowaną można dodawać do kąpieli (kilka-kilkanaście kropli oliwy na wannę wody)
 • w profilaktyce odleżyn i stopy cukrzycowej zaleca się delikatne wmasowanie preparatu w obrębie dotkniętej zmianą skóry

Przechowywanie

Preparaty Ozonosept należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w ciemnym miejscu lub w oryginalnym opakowaniu kartonowym, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Maść Ozonowa może zmienić konsystencję na bardziej płynną lub ciągnącą bez wpływu na skuteczność działania. Kolor Maści Ozonowej jest uzależniony od partii oliwy i może się nieznacznie różnić (od koloru białego do żółtego). Oliwa może zmienić konsystencję na bardziej gęstą bez wpływu na skuteczność działania.

Nie należy używać preparatów po upływie daty ważności. Po otwarciu preparaty zachowują swoje właściwości przez 24 miesiące. Termin ważności umieszczony jest na opakowaniu zewnętrznym.

OZONOSEPT Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów